يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١
*كلنگ زنى دو پروژه كميته امداد با حضور مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان و معاون كميته امداد امام خمينى(ره) كشور انجام شد*
آئين تکریم و معارفه مديريت آموزش و پرورش شهرستان پارسيان برگزار شد
افتتاح ۱۲۱ پروژه با حضور فرماندار شهرستان پارسيان و معاون كميته امداد امام خمینی(ره) كشور
يادواره شهداى گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضور فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد
ديدار مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان با تعدادى از رزمندگان و ايثارگران دفاع مقدس شهرستان
جلسه پیگیرى پروژه ساماندهی مسیل زیر سد بردول به ریاست مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسیان برگزار شد
همايش دفاع مقدس و دشمن شناسى با حضور مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد
حضور فرماندار شهرستان پارسيان در بین عزاداران سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)
*زنگ بازگشايى مدارس با حضور مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان نواخته شد*
*راهپیمایی مردم پارسيان در محکومیت اغتشاشات اخیر با حضور مردم همیشه در صحنه شهرستان پارسیان و مسئولان لشگری و کشوری برگزار شد*
اخبار > جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٤٠٨ 

 تاریخ:1401/05/11 


جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

جلسه بررسى راهکارهای احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان پارسیان به رياست مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان و با حضور معاون عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و کوشکنار، روسای ادارات صمت و گمرک، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارسیان و جمعى از مسئولان ذیربط ادارات مربوطه در محل فرماندارى شهرستان پارسيان تشكيل شد.

 

 

 

 


جلسه احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان به رياست فرماندار شهرستان پارسيان برگزار شد

به گزارش روابط عمومى فرماندارى شهرستان پارسيان؛ ‌جلسه بررسى راهکارهای احیا و توسعه بازارچه ملوانى شهرستان پارسیان به رياست مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسيان و با حضور معاون عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و کوشکنار، روسای ادارات صمت و گمرک، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارسیان و جمعى از مسئولان ذیربط ادارات مربوطه در محل فرماندارى شهرستان پارسيان تشكيل شد.

ابتدا آقای خوشدل رئيس اداره صمت شهرستان پارسيان، ضمن مرور مصوبات جلسات گذشته، گزارشى از مسائل و مشكلات موجود ملوانان و بازارچه ملوانى ارائه نمودند.

سپس حاضرین در جلسه با توجه به حوزه‌های فعالیتی ادارات به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و مسائل و موارد گوناگون از جمله فرایندهای کاری، نحوه جذب تجار و  تسهیل‌گری امور و غیره را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ادامه مهندس فرهنگ سالمى فرماندار شهرستان پارسيان با اشاره بر اينكه كار هر چه سريعتر عملياتى شود بيان داشت: مدير كسى است كه ریسک می‌کند، حوزه‌های مختلف را با هم هماهنگ می‌كند و برای انجام امور ضمن مصلحت انديشى بهترین راهکار را عملیاتی می‌نماید. در حال حاضر، هر لحظه براى ما طلاست و برای تحقق این مهم باید موانع برابر ضوابط و مقررات و بطور قانونى رفع گردد و تسهیلگری شده و كار عملياتى هر چه زودتر انجام شود.

وی افزود: برابر خرد جمعی و مصوبات قبلی از جمله بهترین نقاط برای ایجاد بازارچه ملوانی با توجه به موقعیت مکانی و فضای مناسب گردشگری، روستاهای نوار ساحلی بوستانو، زیارت، شیو و مغدان است زیرا زیرساخت‌های لازم در این روستاها بصورت بالقوه موجود است.

 نماينده عالى دولت در شهرستان پارسيان گفت: باید در این روستاها، نطقه عطفی از لحاظ جذابیت و تسهیل‌گری کسب و کارهای اقتصادی برای حضور پررنگ تجار و سرمایه‌گذاران ایجاد و براى معرفى بهتر اين نقاط در فضاى مجازى، روزنامه‌هاى کثیرالانتشار ملى تبليغ و فرخوان شود.

مهندس فرهنگ سالمى با اشاره به اینکه ادارات می‌بایست تا جايى كه امكان دارد تسهیل‌گيرى انجام دهند و با ديد مثبت به اين موضوع نگاه كنند، بيان داشت: با همت مديران دستگاه‌ها، شهرستان پارسيان ظرفيت اين را دارد كه از نقاط تجاری همجوار بهتر شود.

در انتها فرماندار شهرستان پارسیان از تمام واردکنندگان، بازرگانان و تجار سراسر کشور جهت حضور در بازارچه ملوانی نوار ساحلی شهرستان استراتژیک پارسیان دعوت نمود و گفت با توجه به ظرفیت موجود و تا فرصت از دست نرفته، تجار توانا و دارای تمکن قوی با حضور در اداره صمت یا فرمانداری اعلام آمادگی کنند.

لازم به ذكر است در پايان جلسه مشكلات تعاونى‌های مرزنشينان نيز مطرح و در مورد رفع مشکلات آنان‌ بحث و گفت و گو شد و راهکارهای اساسی جهت برون رفت آنان از غیرفعال بودن مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

شهرستان پارسیان

شهرستان پارسيان با نام سابق گاوبندي در چندين سال قبل یکی از بخش‌های شهرستان بندر لنگه بوده که به سطح شهرستان ارتقاء یافته‌است. اين شهرستان با 1906 كيلومتر مربع مساحت و 42843 نفر جمعيت در فاصله 385 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه داراي 3 شهر به نام هاي (پارسيان-دشتي-كوشكنار) و 2 بخش به نام هاي (مركزي –كوشكنار) مي باشد.